Blog > Komentarze do wpisu

wielki nos w wielkim ciele

22 września WWF obchodzi Światowy Dzień NosorożcaNa świecie występuje obecnie jedynie 5 gatunków nosorożców, przy czym aż 3 z nich są krytycznie zagrożone wyginięciem. WWF postanowił każdego roku przypominać o tym całemu światu, ustanawiając święto tych zwierząt. 

Nosorożce wędrowały kiedyś po terenach Eurazji i Afryki, znane były wczesnym Europejczykom, którzy uwiecznili je na malowidłach w jaskiniach. Na przestrzeni wieków nosorożce wciąż powszechnie występowały na afrykańskich sawannach oraz w tropikalnych lasach Azji.Niestety, na skutek niszczenia środowiska oraz intensywnych polowań, które miały miejsce na początku XX w., populacja tych zwierząt spadła. Obecnie nosorożec czarny, zamieszkujący Afrykę, a także nosorożec jawajski i nosorożec sumatrzański są krytycznie zagrożone wyginięciem. Populacje dwóch pozostałych gatunków (nosorożec indyjski i nosorożec biały) rosną, mimo to gatunki również znajdują się na Czerwonej Liście IUCN (Światowa Unia Ochrony Przyrody).

Największymi zagrożeniami dla przetrwania nosorożców są: zapotrzebowanie na ich róg, stosowany w tradycyjnej medycynie azjatyckiej oraz utrata i niszczenie środowiska naturalnego.

poniedziałek, 22 września 2014, mjakmarketing

Polecane wpisy

Komentarze
2014/09/24 16:45:10
Podziwiam zarówno pod względem samej koncepcji jak również projektu i druku! Ciekawe czy drukowała im to jakaś specjalna drukarnia wielkoformatowa. Wrocław ma takich dwie. A może to była jedynie kampania internetowa? Ogromna szkoda by to była! Nie jedna drukarnia pazurki by zaostrzyła by za takie cuda się zabrać :)
-
2014/12/04 15:47:31
Szkoda, że kampanie finansowe, jak chociaż edeklaracje nie są robione w tak fascynujacy sposób :/.. Ludzie może by podchodzili do rozliczeń rocznych pewniej i przy okazji zawsze oddawali 1%!
-
Gość: patrycja, *.ims.pirx.pl
2016/05/30 14:17:55
MOCNA REKLAMA!
Takiej potrzeba
-
Gość: Ooha, 64.62.219.*
2016/09/14 10:32:47
Niezwykle wstrząsająca, zapadająca w pamięc reklama.